Kudowa Trails

Trasy rowerowe

Kudowa-Zdrój to miejsce o wielu niezwykle nowoczesnych i interesujących trasach rowerowych single track dla każdego miłośnika jednośladów MTB. Poznaj je wszystkie!

Widoczek

Odcinek trasy rowerowej o nazwie Widoczek liczy 2,7 km. W czterostopniowej skali trudności ten fragment trasy oznaczony został na trójkę. Nadano mu kolor czerwony. By się do niego dostać, należy pokonać odcinek Za rzeką, ponownie przejechać jego ćwiartkę, a następnie kierować się według czytelnych oznaczeń. Widoczek różni się od innych odcinków kudowskiej trasy Single Track. Na tym fragmencie trasy będziemy mogli odnaleźć wiele elementów „pumptruckowych”.

Przejeżdżając Widoczek, miłośnicy MTB będą mogli odnaleźć tzw. stoliki, bandy, liczne muldy- droga jest perfekcyjnie wyprofilowana. Łącznie odcinek liczy 91 metrów zjazdów oraz 66 metrów podjazdów. Ten fragment Single Track w Kudowie-Zdrój potocznie określany jest przez miłośników MTB jako czysty „flow”. Na Widoczku nie zabraknie także doskonałych widoków. Możemy od czeskiej strony podziwiać urokliwe, przygraniczne miasto Náchod, szczyt Ostasz, Błędne Skały czy piętrzący się w oddali masyw Karkonoszy ze Śnieżką na pierwszym planie.