Kudowa Trails

Trasy rowerowe

Kudowa-Zdrój to miejsce o wielu niezwykle nowoczesnych i interesujących trasach rowerowych single track dla każdego miłośnika jednośladów MTB. Poznaj je wszystkie!

Atrakcje Kudowy

Kudowa-Zdrój jest niezwykle atrakcyjną miejscowością turystyczną, która co roku gości ogromną liczbę turystów z kraju i za granicy. W czym tkwi sekret popularności Kudowy-Zdrój? Jakie atrakcje powinniśmy zobaczyć, wybierając się do tego uroczego miasteczka? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Czego nie można przegapić będąc w Kudowie-Zdrój?

Jedną z kluczowych atrakcji Kudowy-Zdrój jest Park Zdrojowy, który znajduje się w centrum miasta, będąc jego wizytówką. Obecnie zajmuje on obszar aż 17 ha, przez co możemy cieszyć się doskonałym spacerem w przepięknym anturażu przyrody i zabytków architektury. Znajduje się u stóp Góry Parkowej. W parku zobaczyć możemy wiele pomników przyrody, okazałe, wiekowe drzewa, a letnią porą również rośliny egzotyczne. Na terenie Parku Zdrojowego znajdą się wszystkie eksploatowane źródła wód mineralnych. Kudowa-Zdrój słynnie z leczniczych pijalni, kąpieli oraz słynnego sanatorium, które pomaga bardzo wielu osobom zadbać o dobry stan swojego zdrowia.

Zobacz również: Wypoczynek nad morzem – dlaczego warto

Będąc w Kudowie-Zdrój warto odwiedzić popularny Szlak Ginących Zawodów. To doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poznać możemy takie mało popularne, zanikające zawody jak m.in.: garncarstwo, kowalstwo, tkactwo czy piekarstwo. W ramach zwiedzania możemy skusić się na pajdę swojskiego chleba ze smalcem. Możemy wziąć udział także w warsztatach, jak również zakupić oryginalne, ręcznie wykonane pamiątki.

Jeśli kochamy górskie wycieczki, będąc w Kudowie-Zdrój koniecznie musimy wybrać się na Błędne Skały. To niezwykle malowniczy labirynt, który stworzony został z bloków skalnych. Wąskie przejścia i szczeliny, zapierające dech w piersiach widoki- to wszystko można odnaleźć, wybierając się na Błędne Skały. Co więcej, cześć skał posiada wyjątkowo ciekawe, futurystyczne kształty grzybów, baszt i stołów- każdy z nas może zobaczyć coś zgoła odmiennego.

Dla miłośników mocnych wrażeń dedykowana jest kaplica czaszek. To jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji Kudowy-Zdrój. Jest jedynym z trzech tego typu obiektów, które znajdują się w Europie. Odnaleźć w niej można czaszki i kości osób zmarłych na cholerę oraz zabitych w czasie wojen śląskich. Ułożone ogromne ilości czaszek oraz kości robią piorunujące wrażenie.

Będąc na wczasach w Kudowie-Zdrój możemy korzystać także z nowoczesnego basenu Wodny Świat, ciesząc się wodnym relaksem, zwiedzić miasto pojazdem elektrycznym, słuchając ciekawych opowieści przewodnika, wybrać się do parku linowego czy na rancho Montana- wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i form spędzania wolnego czasu.