Kudowa Trails

Trasy rowerowe

Kudowa-Zdrój to miejsce o wielu niezwykle nowoczesnych i interesujących trasach rowerowych single track dla każdego miłośnika jednośladów MTB. Poznaj je wszystkie!

Źródełko

Odcinek trasy rowerowej o nazwie Źródełko liczy 3.9 km. Nadana nazwa jest nawiązaniem do znajdującego się przy trasie źródełka Maryi, będącego niewielką, uroczą kapliczką. Woda, która wypływa spod kapliczki, cieszy się ogromną popularnością wśród miejscowej ludności- uznawana jest za leczniczą. Trasa rowerowa Źródełko zbudowana jest z zagęszczonego żwiru. Oznaczona została kolorem zielonym.

Najtrudniejszym jej elementem są ostre zakręty. To łatwy odcinek całej trasy rowerowej, uważany przez wielu jako forma rozgrzewki do dalszego pokonywania przygotowanych atrakcji. Jednak dla osób „stawiających swoje pierwsze kroki” w tym sporcie, może być wymagający, zwłaszcza kondycyjnie.

W czterostopniowej skali oceniony jest na jedynkę. Łącznie odcinek liczy 110 metrów zjazdów oraz 111 metrów podjazdów. Źródełko może być także doskonałą formą spędzenia pięknego dnia dla całej rodziny wyposażonej w kaski, która podczas jazdy na rowerze będzie mogła podziwiać urokliwe walory przyrodnicze.